Forumā MIPIM Rail Baltica radītās perspektīvas akcentēs Rīga, Tallina un Helsinki

Starptautiskajā forumā MIPIM ar projektu Rail Baltica Rīgas pašvaldība akcentēs Rīgas kā Baltijas valstu centra attīstības perspektīvas, kas sniegs priekšrocības Rīgas konkurētspējai: vērienīga pilsētas centra attīstība, ko radīs Rīgas stacijas pārveide, savienojot vietējo, reģionālo un starptautisko pasažieru transportus, kā arī radot pasažieriem pieejamu ātru un ērtu pilsētas centra savienojumu ar lidostu „Rīga”. Savukārt Tallinas un Helsinku pašvaldības šajā kopējā prezentācijā uzsvērs savienojuma Helsinki-Tallina-Rīga nozīmīgumu pilsētu un valstu attīstībā.

Vienā no pasaulē lielākajiem īpašumu forumiem – starptautiskajā nekustamā īpašuma izstādē forumā MIPIM, kas no 15. līdz 18. martam jau 27. reizi notiek Francijas pilsētā Kannās, Rīgas pašvaldība savā stendā, kas atrodas līdzās Tallinas stendam, šogad iecerējusi nodot vēstījumu potenciālajiem investoriem, operatoriem, attīstītājiem un citiem starptautiskiem nekustamā īpašuma tirgus dalībniekiem par Rīgu kā Baltijas reģiona nozīmīgāko pilsētu.
Dzelzceļa projekta Rail Baltica prezentācija iecerēta 16. martā. Realizējot Rail Baltica projektu, tiks stiprināta Rīgas konkurētspēja, tāpēc prezentācijā iecerēts runāt gan par projektu kopumā, gan par iecerēto Rīgā. Interesenti uzzinās par plānoto multimodālo centru pašreizējās Rīgas centrālās stacijas rajonā, kas sniegs iespējas savienot vietējo, reģionālo un starptautisko pasažieru transportus, radot maksimāli ērtu pārvietošanos iedzīvotājiem un tūristiem, par to, ka tiks izbūvētas jaunas zonas un sagatavota infrastruktūra tirdzniecības, servisa pakalpojumiem un dzīvojamai apbūvei 300 ha platībā. Tiks organizēts starptautisks skiču konkurss, lai šī kompleksa būvniecību sāktu 2019. gadā. Tāpat stenda apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Rail Baltica projektā iecerēto ātro Rīgas centra savienojumu ar lidostu, kas sniegs iespēju 10 minūšu laikā no jaunizbūvētā multimodālā centra nokļūt lidostā jau 2022. gadā. Realizējot Rail Baltica projektā iecerēto Latvijas galvaspilsētā, jau 2025. gadā Rīga spēs piedāvāt jaunas iespējas biznesam un tūristiem, jo šie savienojumi izveidos vienotu Baltijas telpu ar centru – Rīgā.

Rail Baltica prezentācijā uzstāsies Rīgas mērs Nils Ušakovs un Latvijas trases pētnieku – RB Latvija telpiskās plānošanas eksperts Neils Balgalis, bet Tallinas perspektīvu, kā arī savienojuma ar Helsinkiem un Rīgu nozīmību projekta ietvaros ieskicēs pilsētas galvenais arhitekts Endriks Mands (Endrik Mänd).
Savukārt Somijas puses nopietno interesi par Rail Baltica attīstību projektā apliecinās galvaspilsētas -Helsinku mēra vietniece Anni Milja Marija Sinemaki (Anni Milja Maaria Sinnemäki). Jau ziņojām, ka šī gada sākumā Igaunijas un Somijas valdību amatpersonas parakstīja saprašanās memorandu, vienojoties par zemūdens dzelzceļa tuneļa izbūvi, kas savienos abu valstu galvaspilsētas – Tallinu un Helsinkus, ar kuru nākotnē tiktu pagarināta Eiropas sliežu platuma dzelzceļa Rail Baltica līnija, sasniedzot projekta galējo punktu – Ziemeļus.
Pēc Rail Baltica projekta prezentācijas Rīgas stendā paredzēta arī paneļdisksija par transporta infrastruktūras attīstību, kam sekos Rīgas un Tallinas kopīgi organizēta pieņemšana.

Rīgas stendā tiks uzsvērts vēl viens galvaspilsētai nozīmīgs projekts – attīstības iespējas Skanstes apkaimē, kura, saskaņā ar pilsētas attīstības stratēģiju, uzskatāma par prioritāru teritoriju komerciāla rakstura nekustamo īpašumu attīstībai, kurai ir multifunkcionāls raksturs un kur tiek attīstīti vairāki dzīvojamo, darījumu un sabiedrisko būvju projekti, kā arī ir iecere par tramvaja līnijas izveidi, kas apkaimi savienos ar pilsētas centru.

Jau ziņots, ka Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas  valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni.