Darbu sāk Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail

13. novembrī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrēts triju Baltijas valstu kopuzņēmums – akciju sabiedrība RB Rail.

Triju Baltijas valstu izveidotās a/s RB Rail galvenais uzdevums būs Rail Baltica dzelzceļa projektēšana, būvniecība un mārketings. Izveidota akciju sabiedrības pārvalde. Kopuzņēmuma pirmais, svarīgākais uzdevums ir sagatavot dokumentāciju Eiropas Savienības finansējumam Rail Baltica projekta īstenošanai. Šis uzdevums jāveic līdz 2015. gada februārim.
A/s RB Rail padomē strādās transporta un dzelzceļa jomas profesionāļi: pa diviem pārstāvjiem no katras valsts. Padomes priekšsēdētājs būs Anti Moppels (Anti Moppel), kurš ir bijis Igaunijas ekonomikas un komunikāciju ministra padomnieks transporta un loģistikas jautājumos. A. Moppelam būs divi vietnieki: Uģis Magonis (VAS Latvijas dzelzceļš prezidents) un Dainius Budris (Dainius Budrys) no Lietuvas, kurš ir cieši saistīts ar Lietuvas dzelzceļa uzņēmumu Lietuvos Gelezinkeliai. Vēl padomē darbosies Kaspars Briškens, Vaidotas Baļjunas (Vaidotas Balynas) un Indreks Oravs (Indrek Orav).
Par uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētāju iecelts Edvīns Bērziņš (VAS Latvijas dzelzceļš viceprezidents).
Kopuzņēmuma a/s RB Rail reģistrētais pamatkapitāls ir EUR 1 950 000 un tajā katra no kopprojektā iesaistītajām valstīm iegulda proporcionālus līdzekļus.
Jau ziņots, ka 2014. gada 12. augustā Latvijas valdība atbalstīja Baltijas valstu kopuzņēmuma Rail Baltica publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras izbūves projekta realizēšanai sagatavotos dibināšanas dokumentu projektus, Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru līguma projektu un uzņēmuma SIA Eiropas dzelzceļa līnijas (ar pamatkapitālu 680 000 eiro) izveidi, kas ir 100% valstij piederoša sabiedrība un kas tiek dibināta projekta Rail Baltica izveidei.. Uzņēmumu reģistrs 15. oktobrī Komercreģistrā ierakstīja SIA Eiropas dzelzceļa līnijas. Šis uzņēmums kļūs par Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru no Latvijas puses, investējot kopuzņēmumā 650 000 eiro un tādējādi iegūstot proporcionāli līdzvērtīgu kapitāla daļu apjomu Igaunijai un Lietuvai, t.i., 33,33 % apmērā. No kaimiņvalstīm faktiskie dibinātāji ir Igaunijai 100 % piederoša kapitālsabiedrība Rail Baltic Estonia un Lietuvas dzelzceļa meitas uzņēmums UAB Rail Baltica statyba.